MORİKA'KARIŞIMLAR

Doğal Tariflerle Kendi Sıkılaştırıcını Kendin Yap

Kilo alıp verme yada hareketsizlik nedeniyle bacaklarda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Fakat evdeki malzemelerle bunun üstesinden gelebilirsiniz..

7 karışımdan oluşan yağ tarifi

1 tatlı kaşığı greyfurt yağı
1 tatlı kaşığı kantaron yağı
2 tatlı kaşığı kayısı yağı
2 çay kaşığı susam yağı
2 yemek kaşığı çilek yağı
2 çay kaşığı avokado yağı
2 yemek kaşığı portakal yağı

Listede yer alan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve gün aşırı bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bacaklarınızın sıkılaşmasını ve selülitlerin azalmasını sağlayacak olan tarifler günden güne değişime tanık olacaksınız.

Evdeki malzemelerle 3 karışım.

Normal aspirin (on adet)
Limon (üç tane)
bebek yağı (yarım şişe)

Hazırlanışı:

Öncelikle limonlarımızı sıkıp, sularını ağzı kapalı cam bir şişe ya da kavanoza alalım. Daha sonra aspirinleri sıktığımız limon suyunun içine atıp eriyene kadar bekleyelim. Aspirinler eridikten sonraki aşamada ise bu karışımın içine bebek yağını da ilave edip karıştıralım. Bu karışımı hafta da bir gün bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyin. Süre sonunda ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Losyona ekleyebileceğiniz 3 yağ karışımı

Kekik yağı (bir yemek kaşığı)
Susam yağı (bir yemek kaşığı)
Melisa yağı (bir yemek kaşığı)
Göz kararı vücut losyonu (herhangi biri fark etmez)

Hazırlanışı:

Yukarıda miktarlarını verdiğimiz yağların tamamını birbirine katıp, iyice karıştıralım. Daha sonra göz kararı yetecek kadar vücut losyonumuzu da ilave edip tekrar karıştıralım. Hazırladığımız bu kremi bacaklarımıza masaj yaparak güzelce yedirelim. Bu kremin yıkanmasına gerek yoktur, bacaklarınızda kalabilir. Ancak çok gerekirse iki saat sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu tarifi haftada bir uygulamanız yeterli düzenli kullanım sağlanırsa iki ay içinde etkisini hissedersiniz.

Yine 3 yağla yapılacak bir karışım

Zeytinyağı (bir çorba kaşığı)
Jojoba yağı (bir tatlı kaşığı)
Biberiye yağı (bir çay kaşığı)

Hazırlanışı:

Miktarlarını belirtmiş olduğumuz yağları cam bir kap içinde güzelce karıştıralım. Daha sonra bu losyonu bacaklarımıza aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde tüm bacağa ve bacaklarımız ısınana kadar yaklaşık olarak on dakika kadar uygulayalım. Losyon uygulama işlemimiz bittikten sonra bir saat kadar bekleyelim ve sonrasında ılık su ile temizleyelim. Temizledikten sonra bacaklarınıza krem sürmeyi unutmayın. Kısa sürede etkisini görmek için bu kremi haftada iki kere uygulamanız yeterli olacaktır. İki ay içinde de farkı hissedeceksiniz.

Diri ve sıkı bir vücut için

50 ml lahana yağı
25ml yosun
25ml kakao yağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri karıştırıp problemli bölgelere masajla yedirin. Daha sonra yağ sürdüğünüz bölgeyi streç filme sarıp 2 saat bekleyin. Süre tamamlanınca ılık suyla yıkayarak arıtın. Düzenli ve istikrarlı şekilde kullanacağınız bu karışım, istediğiniz incelme ve toparlanmayı sağlayacaktır.

Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi

Yumurta akının, yüz cildinde kullanıldığında gözenekleri küçültücü ve sıkılaştırıcı; vücudun diğer bölgelerinde kullanıldığında ise toparlayıp, pürüzsüzleştiren bir özelliği vardır. Bu güçlü özellik, yumurtayı, cilt bakımı ve güzelliğinde kullanılacak doğal malzemeler listesinde en üst sıralara taşır. Yumurta akını bir kapta çırparak, istediğiniz bölgeye sürün, 12- 20 dakika bekleyip yıkayın. Yaşınız ilerledikçe daha sık periyotlarda kullanmanız gereken yumurta akı maskesinin hızlı etkileri, sizi oldukça memnun edecek.

Balık Yağı ile Cildinizi Gençleştirin

Cildinizin genç ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmesini istemiyorsanız balık yağını aklınızdan çıkarmayın. Her yerde rahatça ulaşabileceğiniz balık yağı kapsüllerini kırarak içinde bulunan yağı tüm cildinize sürerek yedirin. Haftada en bir kez uygularsınız cildinizdeki farkı görebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top