Genel

Kışın Serin Gecelerinde İşinize Yarayacak 3 Kıyafet

Havalar oldukça soğudu. Bu havalarda hastalıklardan korunmanın bir metabolizmayı güçlendirme tarafı var, bir de fiziksel olarak soğuktan korunma tarafı. Vücudunuzdaki 3 bölgeyi koruyarak hastalıklara karşı dirençli hale gelebilirsiniz. İster evde ister dışarıda sıcak kalmanızı sağlayacak, sürpriz misafirliklerde kurtarıcınız olacak, kış akşamlarında sizi sıcacık tutacak olmazsa olmazları listeledik.

Polar
“Katlayınca minicik olur, giyince sıcacık tutar?” bilmecesini sorsak binlerce kişi tek bir ağızdan söyler: Polar, polar, polar! Özellikle cildinizin nefes almasını sağlayacak kaliteli bir polara sahipseniz keyfinize diyecek yok demektir. Hem sıcacık hem de yumuşacıksınız.

Atkı veya Şal
İster örgüsü ister dokuması… Havanıza tarzınıza göre hem stilinizi tamamlar hem de rüzgâr esti mi boynunuzda, başınızda, omzunuzda korur sizi! Siz siz olun daha havalı görünmek uğruna bu soğuk havalarda atkınızı veya şalınızı almadan sokağa çıkmayın. Çünkü uzmanlar özellikle göğüs bölgesinin üşütülmemesi gerektiği konusunda uyarıyor.

Patik
Renk renk iplerden ne güzel patikler örerdi ninelerimiz. Bizler torunlarımıza örebilecek miyiz bilmiyoruz ama hazır örenlerimiz varken bu güzellikleri giymeden kış geçmez. Özellikle yünün sağlıklı bir malzeme olduğunu hatırladığımızda el emeği göz nuru patikler şimdi daha bir değerli.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top