MORİKA'KARIŞIMLAR

Menekşe Yağı

Cildinin ve teninin güzel görünmesini herkes ister. Birçok kişi pürüzsüz bir cilde sahip olarak, ışıl ışıl teniyle herkesin farkına varacağı bir güzelliğe sahip olmayı arzu eder.

Pırıl pırıl parlayan ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için peki ne yapılmalıdır?

Menekşe yağı, salatalık yani hıyar özü, limon ve daha birçok bitkinin kullanılmasıyla elde edilen çok çeşitli kremler, yağlar, jeller hazırlanarak kullanıma sunulur. Özellikle hanımların gözdesi bu kremler, jeller günümüzde erkekler tarafından da ilgiyle karşılanmakta ve sıklıkla satın alınarak kullanılmaktadır.

Tabii güzel ve bakımlı bir cilde kim sahip olmak istemez ki? Bakımlı ve ışıl ışıl parlayan bir cildin yanında sağlıklı görünen, pırıl pırıl parlayan saçlar da herkesin gözdesi haline gelir. Saçlarınızın sağlıksız olmasından, bakımsız görünmesinden, çok çabuk kırılmasından ve yıpranmasından mı yakınıyorsunuz?

Artık bu dertleriniz çözüme kavuşacak ve şifanızı bulacaksınız. Menekşe yağı sayesinde pırıl pırıl görünen, sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmak artık çok kolaydır. Ayrıca yıllar geçtikçe saçlarınızın dökülmesinden de yakınmayın. Bu şifalı bitkinin yağı saç dökülmesini de engeller. Saçlara canlılık kazandırır ve uygun nem seviyesinde tutar. Tüm bunların sonucunda da saçlarınız harika bir görüntüye kavuşur.

Cilt hastalıklarından da birçok insan yakınmaktadır. Deride oluşan ve kendiliğinden açılan yaralar cildin pürüzlü ve kötü görünmesine sebep olur. Bir de bu şekilde cilt hastalıklarına sahip olmak herkesin canını sıkar.

Özellikle aloe vera gibi menekşe yağı da bu tür cilt hastalıkları için bire birdir. Sedef hastalığı, egzama başta olmak üzere daha birçok deri hastalığı için bu şifalı bitkilerin özlerini, jellerini ve yağlarını kullanabilirsiniz. Bu faydalı bitkiler sayesinde şifanızı bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top