MORİKA'ŞİFA

Migrene Ne İyi Gelir?

Migren birçok kişide görülen yüksek şiddetli baş ağrılarıdır. Elma sirkesi, lavanta yağı, kahve migrene iyi gelir. Ağrı kesici ilaç içmeden bitkisel yöntemler kullanılarak migren ağrıları azaltılmaya çalışılır. Sessiz ve karanlık bir odada dinlenmek, duş almak ağrıların şiddetini azaltabilir.

MİGREN AĞRISINA BİTKİSEL ÇÖZÜM!

Ağrılar çeşitli sebeplerle kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülür. İşte migrene iyi gelen yöntemlerden bazıları:

Kırmızı biber fayda sağlar. Bu etkisi için bir bardak sıcak su ısıtın. Sıcak suyun içine yarım çay kaşığı kırmızı biber ilave edin. Bir çay kaşığı bal ve 3-4 damla limon suyu ekleyin. Bu şekilde hazırlanan karşımı için. Kırmızı biber doğal ağrı kesiciler arasındadır. Kan dolaşımını arttırır.

Kahve etkili bir yöntemdir. Ağrıların geldiğini hissettiğiniz zaman bir fincan türk kahvesi içebilirsiniz. Kahve içerdiği kafeinden dolayı ağrıları hafifletir.

Lavanta yağı migren ağrısına iyi gelir. Bir miktar su kaynatarak bir kaba koyun. İçine 3 damla lavanta yağı damlatarak bu şekilde buharı soluyun. Bir süre sonra ağrı hafifler.

Elma sirkesi migrene karşı bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir. Bu etkileri için organik elma sirkesi tercih etmelisiniz. Bir bardak suya bir yemek kaşığı organik elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ilave edilir. Bu karışım düzenli olarak içilir. Bu sayede şiddetli baş ağrıları rahatlar.

Nane yağı ile masaj yapın. Nane yağı şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Alın kısmında ağrıyan bölgeler nane yağı ile masaj yapılır şekilde ovulur. Ayrıca ağrılara karşı nane çayı içebilirsiniz.

Papatya çayı rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bir bardak sıcak su ısıtın. İçine 2 çay kaşığı kuru papatya ekleyin. 5 dakika demlendirin. Süzdükten sonra içine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek içebilirsiniz.

Zencefil çayı iyi gelir. Günde iki fincan zencefil çayı içilirse ağrılarda hafifleme görülür.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top