Genel

Sütyen Seçimi Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler

İç giyim kadınların ruhunu yansıtır. Sütyen seçiminde en önemli unsur bedeninizi iyi tanımaktan geçer…
Yeni ve farklı modellerin akımına kapılıp bu gerçeği gözardı ederiz. Kadınların en büyük sorunlarından biri de yanlış sütyen seçimidir. Yanlış bir sütyen seçimi hayatınızı karartmasın.

Göz kamaştıran sütyen modelleri ve çeşitleri beden tablosunu bile unutturur.

Piyasaya sürülen iç giyim modelleri çeşit ve model olarak o kadar çok artış sağladı ki sütyen seçiminde beden tablosu bile dikkate alınmaz oldu. Yanlış seçilen sütyen modellerinin hem sağlıksız oluşu hem de beden de verdiği rahatsızlık nedeniyle gün geçmiyor ki bu konudan şikayetler artmasın.

En rahatı dikişsiz ve lazer kesim sütyen modelleri.

Sütyen modellerinde en rahat olanı dikişsiz sütyen modelleridir. Hem terletmemesi hem de dikiş izinin olmaması nedeniyle bayanların gözde sütyen modelidir. Oldukça hafif olması yıkama sonrasında çabuk bozulmaması nedeniyle bir diğer tercih sebebidir. Lazer kesim olanlar daha ince ve yumuşaktır.

Kulaklı sütyen kesimleri eskiden beri klasikleşen model kalıbıyla kadınların en sık kullandığı modellerdir.

Kulaklı kesim sütyenlerin tercih nedenlerinden en önemli unsur göğüs yapısını diğer sütyenlere göre daha birleşik ve büyük göstermesidir. Göğüsleri birleştirme yönü nedeniyle özellikle göğüs yapısı ayrık olan bayanların en büyük kurtarıcısıdır.

Straplez sütyen modelleri

Özellikle küçük göğüslü bayanların mutlaka uzak durması gereken modellerdendir. Göğsü hem basık gösterir hem de olduğundan daha ufak görünmesine neden olur. Straplez sütyen modelleri özellikle yaz aylarında veya straplez kıyafetlerin içine giymek için en fazla tercih edilen modellerdir.

Büstiyer tarz sütyen modelleri

Son birkaç yılın gözde modelleri arasında yerini almaktadır. Şık duruşu dantelli ve dantelsiz olmak üzere boş ve dolu Cup modelleriyle bayanların beğendikleri modeller arasında bulunmaktadır.

Sütyen bedeni belirlemek için ölçü alma.

Sütyen bedenini belirlerken dikkate alınması gereken önemli detay, A ve B şekillerinde gösterilen alanların mezure yardımıyla ölçüsünün alınması gerekmektedir.

Alınan ölçüleri mutlaka not alın.

Aşağıda vereceğimiz tabloda göğüs bedenlerine uygun olan sütyen bedenleri mevcuttur. Not aldığınız ölçümlerin karşısında size uygun Cup ve ölçüler yardımıyla sütyen modellerine bakabilirsiniz.

Bedeninizi öğrendikten sonra seçmek çok kolay.

Beden Tablosu yardımıyla bundan sonraki seçimlerinizde size uyabilecek modelleri bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Farklı modeller farklı çeşitler gözünüzü boyamasın. Kesinlikle acele karar vermeyin. Beden ölçülerinizi biliyorsanız aradığınız sütyeni bulmak işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top