Genel

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kimi tırnak kolay şekil alabilirken kimi tırnak ise pek de kolay şekil almayan bir halde gözükebilir. Gerek sert gerek ise de yumuşak tırnaklar; çoğu zaman için problem yaratabilir ama bunun önüne geçebileceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

Tırnak bakımı için;

  • Koruyucu oje olarak bahsettiğimiz ojeler, muhakkak kullanılmalıdır. Özellikle de tırnakları çabuk kırılan gibi bir durumunuz var ise; bu ojeyi kullanabilirsiniz.
  • Tırnaklarınızın diplerinde muhakkak etler vardır, bu bakımdan dolayı o etlerinizin temizlenmesi gerektiğini bilmelisiniz. Bunu öncelikle bir uzman tarafından yaptırabilir daha sonra ise kendiniz yapabilirsiniz.
  • Tırnaklar kimi zaman için şekilsiz çıkabilmektedir. Bu bakımdan dolayı ise manikür şarttır ve muhakkak tırnaklarınızı kestikten sonra törpülemeniz gerekmektedir.
  • Eğer sizlerde tırnaklarınızın yumuşak olmasını istiyorsanız, yapmanız gereken şeylerden birisi öncelikle tırnaklarınızı yumuşatan ojeler kullanmak olacaktır.

Tırnak Bakımı Kürleri

Limon ve Zeytinyağı Karışımı

Sıkacağınız yarım limonun içerisine, bir miktar sızma zeytinyağı eklemeniz gerekecektir. Daha sonra ise; bu karışımı 10 dakika boyunca tırnaklarınıza masaj yapın. Bu karışımı haftada 2 gün boyunda tırnaklarınıza uygularsanız, sonuçlarını da kısa sürede alabilirsiniz. Bu karışımın şu şekilde faydalarını görebilirsiniz;

  • Tırnaklarınız sertleşmeye başlayacak.
  • Tırnak üzerindeki lekeler, gözle görülür bir şekilde kaybolacak.
  • Tırnak renginiz eğer aynı tonda değil ise; bu durumun önüne geçebileceksiniz.

Bu karışım sayesinde ise; artık tırnaklarınız eski sağlığına geri dönecek ve bu sayede de bakımlı ve aynı zamanda da sağlıklı tırnaklarınız olmuş olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top