Genel

Tırnak İzlerine Doğal Yöntem

Tırnak izlerini geçiren doğal tarifler;

1. Zeytinyağı

Cilt için müthiş bir besleyici özelliği olan zeytinyağı ciltteki her türlü sorunu gidermek için de bulunmaz bir nimettir. Tırnak izinin bulunduğu bölgeye sabah ve akşam saf zeytinyağı sürün. Cilde hasar vermeden izlerin görünürlüğünü düşürecektir. Cildinizi yıkamadan önce en az 15 dakika izlerin üzerinde kaldığından ve iyice emildiğinden emin olun. Yağlı bir cilde sahip değilseniz özellikle yüzdeki tırnak izleri için bu yöntemi mutlaka deneyin.

2. Salatalık

Yüzdeki tırnak izlerini geçirmek için bir diğer etkili yöntem ise salatalıktır. Salatalığın doğal olarak iltihap yatıştırıcı bir yapısı vardır. Ayrıca bu tip yara izlerinde cildin iyileşme sürecine yardımcı olur. Salatalığı dilimleyerek dilimleri buzdolabında soğumaya bırakın. Soğuduğuna emin olduktan sonra buzdolabından alıp yüzünüzdeki tırnak izlerinin üzerine yerleştirin ve 30 dakika bu şekilde bekleyin. Düzenli olarak uyguladığınızda bu yöntemin etkisini mutlaka göreceksiniz.

3. Karbonat

Birçok cilt probleminde kullanılabilen karbonat çok iyi bir doğal iyileştirici olduğu için tırnak izlerinde de kullanılabilir. Bir maske kıvamını alana kadar karbonata su ekleyerek karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki tırnak izlerinin üzerine sürün. 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top