MORİKA'ÇAYLAR

Yeşil Kahve Çayının Faydaları??

Yeşil kahve çayı sağlık açısından oldukça faydalı bir çaydır. Özellikle zayıflamayı sağlaması, kolesterolü düşürmesi ve cilde iyi gelmesi yeşil kahve çayının faydaları arasındadır.

Yeşil kahve çekirdekleri henüz kavrulmamış olan Coffea meyvelerinin çekirdekleridir. Kahve çekirdeklerini kavurma işlemi, içeriğindeki kimyasal klorojenik miktarını azaltır. Bu sebeple, yeşil kahve çekirdekleri, kavrulmuş kahve çekirdeklerine göre daha fazla klorojenik asit içerir. Klorojenik asit sağlık açısından olumlu etkileri bulunan bir asittir.

YEŞİL KAHVE ÇAYI FAYDALARI NELERDİR?
Sağlık açısından birçok faydası bulunan ve zayıflama sağlayan yeşil kahve çayının faydaları şöyledir;

İyi bir antioksidan kaynağıdır. Yeşil kahve çekirdekleri, genel olarak sağlığı koruyan, vücuttaki serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltan antioksidan maddeler açısından zengindir. Yapılan çalışmalara göre, çiğ ve işlenmemiş yeşil kahve çekirdeklerinin temelde güçlü antioksidan özellikleri olan bir maddeye sahip olduğu belirtilmiştir. Bu da kan dolaşımındaki glikoz düzeylerini kontrol edebilir ve cilt hücrelerini koruyabilir.

İştah kapatır. Sık sık acıkmaktan şikayet ediyorsanız yeşil kahve çayını kullanabilirsiniz. Bu çay güçlü ve etkili bir iştah kapatıcıdır. İştahı kapattığı için fazla yemek yemekten kurtarır. Böylece zayıflamaya yardım eder.

Diyabete iyi gelir. Kan dolaşımındaki şeker seviyesini düşürdüğü için şeker hastalığına da yarar sağlar. Bu şekilde kilo vermeyi de hızlandırır.

Kolesterolü düşürmesi yeşil kahve çayının faydaları arasındadır. Kötü kolesterol olarak bilinen düşük yoğunluklu lipoprotein, birçok kalp hastalığına sebep olabilir. Bu çay düzenli tüketildiğinde kötü kolesterolü düşürerek kalp hastalıklarını da önlemiş olur.

Kan dolaşımını düzenler. İçeriğindeki maddeler sayesinde kan dolaşımını olumlu yönde etkiler.
Doğal detoks yapar. Karaciğeri toksinlerden, kötü kolesterolden ve gereksiz yağlardan arındırır. Karaciğer detoks olarak temizlendiği için de sağlığı olumlu şekilde etkiler.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın En Çok Okunanları

To Top